
91% киян заявили про наявність у них симптомів тривалого стресу – втоми, емоційного виснаження та тривожності. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Похмурі результати опитування
В опитуванні взяли участь більше ніж 59 тис. мешканців столиці. Лише 9% з них вважають, що їхній психологічний стан можна назвати добрим.
Кияни розповіли, що головним джерелом підтримки для 42% з них залишаються близькі та друзі, ще 16% респондентів допомагає фізична активність. Окрім того, все більше людей звертаються по допомогу до психологів та сімейних лікарів – у 2025 році їх налічується 9%, тоді як в минулому було 7%.
Зростає використання громадянами й цифрових ресурсів для підтримки – спеціалізованими платформами користуються 12% опитаних, а 7% шукають допомогу в соціальних мережах.
Велика кількість киян не отримує необхідної допомоги – зокрема, 30% опитаних не звертаються за підтримкою, 14% борються зі стресом та втомою самостійно, а 7% мають фінансові труднощі або недовіру.
Окрім того, дослідження виявило гендерні відмінності: жінки частіше зтикаються з тривожністю та активніше звертаються за допомогою до психологів.
Нагадаємо, в період з 29 квітня до 12 травня в підземних переходах Києва на Майдані Незалежності та Європейській площі буде частково обмежено пішохідний рух.
До слова, ціни на вторинному ринку столичної нерухомості значно зросли – за останні півроку вони стали вищими на 8,82% (понад 5100 грн).